Pārlekt uz galveno saturu

Ekonomikas un finanšu institūts

Ekonomikas un finanšu institūts (EKFI) ir jaunākā Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes struktūrvienība, kas izveidota 2023. gada 1. septembrī, apvienojoties diviem institūtiem – Ekonomikas un reģionālās attīstības institūts un Finanšu un grāmatvedības institūts. Abu šo institūtu pirmsākumi meklējami 1966. gadā, tos ir vadījuši izcili savas pētījumu vai profesionālās darbības jomas un studiju virziena speciālisti (1. att.).  

Foto

1. attēls. Ekonomikas un finanšu institūta pamats un tā vēsturiskie pirmsākumi 

2024./2025. studiju gadā Ekonomikas un finanšu institūtā strādā 42 mācībspēki un viens tehniskais darbinieks – institūta galvenā speciāliste.

Profesori: Gunta Grīnberga-Zālīte, Ingrīda Jakušonoka, Inguna Leibus, Modrīte Pelše, Irina Pilvere, Dina Popluga.

Tenūras profesore: Baiba Rivža.

Asociētie profesori: Ingūna Gulbe, Gunita Mazūre, Kaspars Naglis-Liepa, Aleksejs Nipers, Līga Proškina, Sandija Zēverte-Rivža.

Docenti: Aija Eglīte, Līga Feldmane, Aļona Irmeja, Arnis Lēnerts, Baiba Mistre, Aija Pilvere, Romēna Šulca, Zane Vītoliņa.

Viesdocente: Laila Kelmere.

Lektori: Sandris Ancāns, Evita Apsīte, Linda Griņēviča, Baiba Kizika, Anita Kreicberga, Baiba Miltoviča, Ingrīda Pētersone, Alla Pūce, Vineta Tetere.

Pasniedzēji: Ita Bekerta, Agita Bičevska, Ksenija Furmanova, Inese Grundšteina, Tatjana Hāne, Anna Jesemčika, Elīza Līga Līdaka, Jeļena Maksimenko, Stepans Pokotinskis, Inese Trušiņa, Ārija Vitte.

Vadošie pētnieki un pētnieki: visi profesori, asociētie profesori un docenti.

Ekonomikas un finanšu institūts ir atbildīgs par šādām LBTU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātē realizētām studiju programmām:

Kā arī koordinē vairākus specializācijas virzienus:

  • akadēmiskā bakalaura studiju programmā "Ekonomika" specializācijas virzienus
    • grāmatvedības un finanses
    • ilgtspējīga ekonomika un teritorijas attīstība
  • akadēmiskā maģistra studiju programmā "Ekonomika" specializācijas virzienus

    • finanšu menedžments un grāmatvedība
    • ilgtspējīga teritorijas attīstība un mārketings

Ekonomikas un finanšu institūta akadēmiskais personāls ir iesaistīts Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes, kā arī citu LBTU fakultāšu visu līmeņu studiju programmu realizācijā ar studiju kursiem, kas atbilst ekonomikas, finanšu un grāmatvedības nozaru profilam. Īpaši jāizceļ, ka institūta akadēmiskais personāls ir specializējies tādās specifiskās ekonomikas apakšnozarēs kā agrārā ekonomika, reģionālā ekonomika un tirgzinība.

Ekonomikas un finanšu institūta akadēmiskais personāls, pētnieki un vadošie pētnieki dod ieguldījumu LBTU stratēģiskās specializācijas jomas SOCIĀLĀS ZINĀTNES attīstībā un iesaistās sekojoši LBTU primāri attīstāmo zinātnes nozaru zinātniskās darbības īstenošanā:

  • zināšanu ietilpīgas bioekonomikas stratēģiskās attīstības un sociāli ekonomiskās ietekmes izpēte,
  • ilgtspējīgas un gudras teritoriālās attīstības iespēju izpēte.

Aktuālākā informācija par īstenotajiem projektiem, publikācijām, vadītajiem promocijas darbiem, grāmatām un monogrāfijām atrodama LBTU specializācijas jomas SOCIĀLĀS ZINĀTNES mājaslapā.