Pārlekt uz galveno saturu

Absolventu nedēļa

Absolventu nedēļa

Absolventu nedēļa ir ikgadēja LBTU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes tradīcija, lai veicinātu jauno studentu un absolventu pieredzes apmaiņu, izpratni par augstākās izglītības nozīmi un studiju laikā gūto zināšanu pielietošanu karjeras attīstībā pēc universitātes diploma iegūšanas, no augstskolas auditorijas nokļūstot darba tirgū.

Fakultāte īsteno vairākas studiju programmas dažādos studiju līmeņos ekonomikā, vadībzinātnēs un socioloģijā.

Šogad pasākumu no 10. līdz 12. oktobrim organizēja Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes Ekonomikas un finanšu institūts.

LBTU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes pastāvēšanas vēsturē sagatavoti vairāk nekā 11 000 absolventu, no kuriem vairums ir veiksmīgi uzņēmēji, speciālisti un vadītāji dažādās nozarēs. Jautājums "Vai es pēc studiju beigšanas iegūšu darbu?" nomoka ne tikai skolēnus, kuri domā par profesijas izvēli, bet arī studentus, kuri izvēli izdarījuši un studē iecerētajā studiju programmā. Līdz ar to tikšanās ar studiju programmas absolventiem un viņu veiksmes stāsti bieži vien iedvesmo pat vislielākos skeptiķus un pārliecina par studiju jēgu, kā arī nozīmi karjeras attīstībā.

2023. gada Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes Absolventu nedēļā ar saviem veiksmes stāstiem dalījās:

Sabīne Petra, 2019. gada akadēmiskā maģistra studiju programmas "Ekonomika" absolvente, SIA "SP Accounting dibinātāja" un galvenā grāmatvede finanšu nozarē darbojas vairāk nekā 12 gadus – gan kā grāmatvede, gan finanšu vadītāja. Viņa padziļināti apguvusi prasības par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanu, kā arī par sankciju ievērošanas nosacījumiem.

Antra Zeiliņa, 2006. gada akadēmiskā bakalaura studiju programmas "Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģija" absolvente un SIA "Ķiploku pasaule" (https://kiplokupasaule.lv/) pārstāve ir uzņēmēja ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi ķiploku un citu dārzeņu audzēšanā, pārstrādē un tūrisma pakalpojumu nodrošināšanā. Klātesošajiem bija iespēja degustēt daļu no plašā produkcijas klāsta.  

Indra Valaine, 2013. gada īsā cikla (1. līmeņa) profesionālā bakalaura studiju programmas "Komerczinības" absolvente, zīmola "Miceri" dibinātāja, kura ikdienā strādā vairumtirdzniecības jomā, bet savā brīvā laikā ir attīstījusi savu uzņēmējdarbību un ražo liofilizētus produktus (https://www.miceri.lv/). Indra lielu aizrautību iedrošināja studentus uzdrošināties un pārkāpt savas komforta zonas robežas.

Ulvis Šķiņķis, 2009. gada profesionālā maģistra studiju programmas "Uzņēmējdarbības vadība" absolvents, AS "Latvijas Valsts meži" biznesa kontroles vadītājs dalījās ar plašo pieredzi biznesa kontroles vadīšanā vienā no Latvijas lielākajiem un ilgtspējīgākajiem uzņēmumiem, kas bez mežsaimniecības ir specializējies dažādās biznesa jomās. Ulvis iepazīstināja ar savas jomas specifiku, kas saistītas ar LVM Zemes dzīles darbību.

Liels paldies absolventiem par atsaucību un gatavību vienmēr atbalstīt savu Alma mater! Ekonomisti ar pievienoto vērtību top Jelgavā!