Pārlekt uz galveno saturu

Absolventu nedēļa

Absolventu nedēļa

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes - LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitātes - LLU) Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte (ESAF) organizē absolventu vieslekcijas, kuru ietvaros fakultātes absolventi stāsta, kā no augstskolas auditorijas nokļuvuši darba tirgū un ieguvuši darba vietu.

Jautājums "Vai es pēc studiju beigšanas iegūšu darbu?" nomoka ne tikai skolēnus, kas domā par profesijas izvēli, bet arī studentus, kas izvēli izdarījuši un studē kārotajā studiju programmā. Līdz ar to tikšanās ar studiju programmas absolventiem un viņu veiksmes stāsti bieži vien iedvesmo pat vislielākos skeptiķus un pārliecina par studiju jēgu un nozīmi karjeras attīstībā.

ESAF tiek realizētas vairākas programmas ekonomikā, vadībzinātnēs un socioloģijā, kas lepojas ar saviem absolventiem un viņu sasniegumiem. Daži no tiem absolventu nedēļas ietvaros viesosies fakultātē, stāstīs par savām darba gaitām un atbildēs uz interesentu jautājumiem. Ikvienam būs iespēja klātienē pārliecināties, ka sociālo un vadības zinātņu absolventi pēc studiju beigšanas spēj veiksmīgi iekļauties darba tirgū, tādējādi laužot sabiedrībā izplatīto stereotipu par viņu nonākšanu bezdarbnieku rindās.

Absolventu lekciju nedēļa

Kā katru gadu, arī šogad oktobrī ESAF notika absolventu lekciju nedēļa, kuras laikā tika nolasītas 11 lekcijas par visdažādākajām tēmām. Sākumā absolventi iepazīstināja ar savu karjeru, kā tā veidojusies pēc studiju beigšanas, bet pēc tam sekoja akadēmiska lekcija par kādu noteiktu tematu.

Jānis Lange - 2002. gada absolvents un VAS "Latvijas Valsts ceļi" valdes priekšsēdētājs. Galveno uzsvaru lekcijā akcentēja - nepieciešamību dzīvē panākt līdzsvaru starp pašsajūtu, darbu, ģimeni un draugiem, kā arī aicināja maksimāli iesaistīties studiju dzīvē, attīstīt sevi, daudz lasīt, nodibināt kontaktus ar studiju biedriem.

Zane Oja -  2000. gada absolvente, SIA "Tarte" valdes locekle un vadītāja. Viņa pastāstīja, kā izdevies attīstīt uzņēmumu no trīs līdz 17 darbinieku lielam kolektīvam četru gadu laikā. Viņa uzsvēra, ka vadītājam jābūt gatavam risināt problēmas. 

Linda Puriņa - 2002. gada absolvente, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Grāmatvedības un finanšu nodaļa, grāmatvedības eksperte. Savā stāstījumā identificēja ārpakalpojuma grāmatveža nepieciešamās prasmes, akcentējot spēju sarunāties ar klientu un nepieciešamību apgūt modernās tehnoloģijas, kā arī nemitīgi papildināt profesionālās zināšanas.

Andis Kursītis - 2002. gada absolvents un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Tālākizglītības nodaļas vadītājs. Andis lielu pieredzi guvis no starptautiskiem partneriem, piemēram, no vācu kolēģiem. Lauki vienmēr bijusi viņa prioritāte. Runājot par grāmatvedības nākotni, Andis atzīst, ka arvien vairāk darbus veiks mākslīgais intelekts.

Rudīte Spakovska - 2019. gada absolvente un šobrīd studē maģistra studijās, taču strādā Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta raidījuma "Panorāma" par atbildīgo redaktori. Līdzīgi citiem runātājiem, arī viņa uzsvēra personisko kontaktu nozīmi, komunikācijas nepieciešamību un norādīja, ka līdera atbildība ir viņa darbinieki.

Agita Bičevska - 2007. gada absolvente un SIA "Apogs" ārpakalpojumu grāmatvedība, valdes locekle. Lekcijā atklāja: "Zināšanu pamati dod iespēju strauji augt konkrētā vidē, attīstot profesionālo specializāciju, un vienlaikus ļauj pārredzēt plašāku spēles laukumu. Tāpat kā Linda Puriņa, arī Agita atzina, ka revidentam noderīgs pašam savs uzņēmums, kurā grāmatvedības zināšanas pielietot praktiski."

Diāna Strande - 2005. gada absolvente un restorāna "Putnu dārzs" vadītāja. Viņa uzsvēra, ka diploms ir tikai pamats, svarīga arī ir pieredze. 

Agris Ozoliņš - 2019. gada absolvents un šobrīd studē maģistra studijā, turklāt ir AS "3 PL serviss" valdes loceklis un komercdirektors. Visbeidzot nonācis pie secinājuma, ka nevēlas vienmēr būt otrais cilvēks aiz vadītāja, tāpēc pats izveidojis savu uzņēmumu. Par ļoti noderīgām zināšanām, kas gūtas augstskolā, atzīst: loģistiku, vadībzinātnes un grāmatvedību.

Armands Prāvs - 2002. gada absolvents un SIA "1. grāmatvedības birojs" ārpakalpojuma grāmatvedība, valdes loceklis. Viņa mērķis, dibinot uzņēmumu, bijis nevis labi nopelnīt, bet realizēt savas idejas.

Anna Vītola-Helviga - LBTU Bioekonomikas un ilgtspējīgo resursu vadības nodaļas vadītāja un bijusī Lauku atbalsta dienesta direktore (2009.-2019.g.). Kā galveno atziņu viņa min: "Ar prātu vien ir par maz, vajag arī godaprātu!"

Edgars Ruža - 1992. gada absolvents un LPKS "Latraps" valdes priekšsēdētājs, kā arī Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas pārstāvis. Viņš pastāstīja par lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības dibināšanu, attīstību un nozīmību, aicināja izvirzīt augstus, bet pārdomātus mērķus, uzticēties komandai un vienmēr izpildīt to, kas apsolīts.